Warto zobaczyć
Ogród Saski


zdjecie mieszkania

Ogród Saski został założony na przełomie XVII i XVIII wieku przez króla Augusta II Mocnego, jako ogród przypałacowy w stylu francuskim. Powierzchnia: 15,49 ha. Początki kształtowania się tego założenia sięgają roku 1713 roku, a kształt ostateczny osiągnięto w latach 1730-1740, za czasów Augusta III.

Dzisiejszy Ogród Saski nadal zachwyca swym pięknem. Znajduje się tu m.in. plac zabaw dla dzieci, odrestaurowana fontanna Marconiego, a także malownicze partery kwiatów.

Atrakcje:

Fontanna Marconiego, barokowe rzeźby, pomniki, zegar słoneczny, wodozbiór, plac zabaw, cenny drzewostan i pomniki przyrody. W wakacje odbywają się tutaj liczne imprezy i koncerty.Stadion Narodowy


zdjecie mieszkania

Wielofunkcyjny stadion sportowy, wybudowany w latach 2008-2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Posiada 4 (najwyższą) kategorię w klasyfikacji UEFA. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc (wszystkie dla osób siedzących), w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie i 69 lóż (dla 800 osób).

Fasada obiektu nawiązuje do polskich barw narodowych, przypominając falującą biało-czerwoną flagę i jest w kolorze srebrno-czerwonym, Stadion jest konstrukcją otwartą, co oznacza brak trwałej, zamkniętej fasady, przez co temperatura wewnątrz obiektu jest podobna do otoczenia mimo zamkniętego zadaszenia. Łazienki Królewskie


zdjecie mieszkania

Muzeum Łazienki Królewskie, letnia rezydencja króla Stanisława Augusta to niezwykłe i magiczne miejsce. O ich pięknie stanowi połączenie klasycystycznej architektury i bogatego, naturalnego otoczenia tworzącego zjawiskowe ogrody.

Wśród pereł Łazienek Królewskich warto wymienić między innymi Pałac na Wyspie, Amfiteatr czy Starą Pomarańczarnię z Teatrem Stanisławowskim.

Zabytkowy Ogród Muzeum liczy aż 76 ha powierzchni, a składają się na niego trzy ogrody, różne pod względem stylistycznym: Ogród Królewski, Ogród Belwederski oraz Ogród Modernistyczny.

Muzeum Łazienki Królewskie to nie tylko piękne wnętrza i przestrzenie. To również unikatowe kolekcje sztuki, wśród których można znaleźć dzieła wielu znamienitych twórców.Stare Miasto


zdjecie mieszkania

Spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta pozwala odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Nastrojowe zaułki, skwery i przytulne kawiarenki tworzą niepowtarzalną atmosferę, a dwa historyczne place - Rynek Starego i Rynek Nowego Miasta - w sezonie letnim stają się sceną dla występów muzycznych i teatralnych oraz galerią pod gołym niebem.
Ciekawostka: zwróćcie uwagę na Pomnik Syrenki, który stoi w samym centrum Rynku Starego Miasta. Jest otoczony fontanną, przy której można ochłodzić się w gorące dni. 
Jak głosi legenda, u podnóża dzisiejszego Starego Miasta, Syrena płynąca od morza wyszła z wody, aby odpocząć na piaszczystym brzegu. Tak spodobało jej się miejsce, które zobaczyła, że postanowiła tu zostać.
Niech to, chociażby, świadczy o uroku tego miejsca…DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SAMODZIELNY APARTAMENT W WARSZAWIE

Zarezerwuj teraz!
Sprawdź nasze luksusowe apartamenty na wynajem bez pośredników!
pomiń pośredników


polski english +48 790 33 22 11 whatsapp  
team@yourfreedom.pl

Aby dokonać rezerwacji wypełnij formularz online lub skontaktuj się z nami mailowo bądź telefonicznie.

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Napisz jak możemy Ci pomóc i kliknij wyślij wiadomość.
Odpowiemy maksymalnie w ciągu 24 godzin.


AKCEPTUJEMY: karty platnicze